Hogyan kell kiszámolni? Példa : 1 csoki 14 koromába kerül. H vsizont 8 csokit tartalmazó családi csomagolást vásároltok, csak 90 koronát fizettek. Legtöbb hány ilyen csokit lehet vásárolni 1300 koronáért?

Lehetséges válaszok: A.92, B.93, C.112, D.114, E.115 Levezetve!
2011. jan. 7. 13:08
 1/2 anonim válasza:

90:8=11,25 (1db csoki)

1300:11,25=115,55555555555

2011. jan. 7. 13:23
 2/2 anonim ***** válasza:

1300/90=14,44 tehát 14 csomagot tudsz venni, az 14*8=112 db csoki.

Marad még 1300-(14*90)=40 koronád, abból 2 db külön csokit tudsz még mellé venni.

A helyes válasz a 114.

2011. jan. 7. 13:51