Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezeket hogy számoljuk ki.
gyorsulás: F,m,a azt tudom, hogy F=m*a de azt már nem hogy ugyanezekkel az m-et és az a-t, hogy számoljuk ki.
Lendületnél: V,I,m ezek közül kellene, hogyan számoljuk ki az összeset, szóval V= meg I= m= ...
Nyomás: F,A,p és ezeket ugyanígy hogyan számoljuk ki. köszönöm a válaszokat
2011. jan. 6. 21:45
1/5 anonim válasza:
a = sebesség változás osztva az eltelt idővel.
tömegre ugye nincs képlet, ebből levezetheted
2/5 anonim válasza:
F=m*a a=F/M m=F/A
I=v*m v=I/m m=I/v
5/5 A kérdező kommentje:
húú, nagyon szépen köszönöm :)
2011. jan. 6. 22:05