Lendület, nyomás, gyorsulás kiszámítása?


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezeket hogy számoljuk ki.

gyorsulás: F,m,a azt tudom, hogy F=m*a de azt már nem hogy ugyanezekkel az m-et és az a-t, hogy számoljuk ki.

Lendületnél: V,I,m ezek közül kellene, hogyan számoljuk ki az összeset, szóval V= meg I= m= ...

Nyomás: F,A,p és ezeket ugyanígy hogyan számoljuk ki. köszönöm a válaszokat


2011. jan. 6. 21:45
 1/5 anonim válasza:

a = sebesség változás osztva az eltelt idővel.

tömegre ugye nincs képlet, ebből levezetheted

2011. jan. 6. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:

F=m*a a=F/M m=F/A

I=v*m v=I/m m=I/v

2011. jan. 6. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
nyomás: p=F/A F=p/A A=F*p
2011. jan. 6. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:

bocsi. F=p*A

és A=F/p

2011. jan. 6. 21:55
 5/5 A kérdező kommentje:
húú, nagyon szépen köszönöm :)
2011. jan. 6. 22:05