Fizika példa: hogy is van ez?


a=1,5m/s^2

v˘o=0

s=100m

---------

v=?


Most én ezt a képletet használnám: v=a*t, de mivel nincs megadva a t, ezért azt az s=a*t^2/2 használnám, hogy megkapjam a t-t és abból lesz: t^2=s*2/a és végül, mivel a t négyzeten van, ezért az egész képletet gyök alá vonom...


Ez így jó lenne?


2011. jan. 6. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
utálom a fizikát
2011. jan. 6. 19:42
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, hallod ezzel a kijelentéseddel sokat segítettél... Ha nem tudzs segíteni, ne koptasd hiába a billentyűidet...

-.-"

2011. jan. 6. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

t-négyzeteket egyenlővé teszed. Azt kapod, hogy:


v=gyökalatt(2s*a)


v=173,2 m/sec

2011. jan. 6. 20:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogyérted azt, hogy t négyzeteket? ÉS egyenlővé tenni? XD... Nem vagyok valami nagy fizikus...

Nem csak 1 db. t négyzet van?

Igazából a kérdésem lényege erre a képletre öszpontosul:


t^2=s*2/a A t^2-tet eltüntethetem, úgy, hogy gyök alá vonom az egész s*2/a részet a képletnek?

2011. jan. 6. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Két összefüggésünk van. Nemde?


(1) s=(a/2)*t^2


(2) a=dv/dt=v=t

------------------

Eddig tartott a fizika. Innentől kezdve ez nem fizika, hanem matematika, meg kell oldani az egyenletrendszert:


kifejezzük mindkét egyenletből t^2-et:


(1)-ből: t^2=2s/a


(2)-ből: t^2=v^2/a^2

---------------------

A baloldalak megegyeznek, ezért szükségképpen a jobboldalak is. Tehát t^2-eket egyenlővé tesszük, azaz a baloldalakat:


2s/a=v^2/a^2

Mindkét oldalt szorozzuk a^2-el:


2s*a=v^2. Gyököt vonunk:


v=gyökalatt(2s*a)=gyökalatt(300).


gyök 300-at meg ugye fejből tudjuk, mert gyök 3=1,732., ezért gyök 300 ennek pont 10-szerese, azaz 17,32.


Tehát v=17,32 m/sec.

------------------------

--------------------------

2011. jan. 6. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Áh, van egy hiba:


(2) a=dv/dt=v=t. Helyesen: (2) a=dv/dt=v/t

2011. jan. 6. 20:28
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm. :D

^^"...

2011. jan. 6. 20:31