És hogy kell kiszámolni? Így?: G=m*g = 60kg*10m/s2 = 600N
G=N=600Newton?
2011. jan. 5. 20:22
1/3 kanóc válasza:
Helyes válasz. Még pontosabb, ha hozzáteszed, hogy itt a földön, hiszen közismert, hogy pl. a Hold felszínén a g értéke kb. a földi érték egyhatod része.
2/3 Silber válasza:
Igen. De ha pontos akarsz lenni, akkor a gravitációs gyorsulás ne 10, hanem 9,81m/s^2 legyen.
Newton II: F=m*a, ahol F az erő, m a tömeg, a a gyorsulás.
G=m*g=60 kg * 9,81m/s^2=588,6 N.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2011. jan. 5. 20:29