Matek. :S Tud segíteni valaki? 7. osztály


Robot Ottó elindult észak felé. Egy idő után eltért a haladási irányától jobbra 10°-kal. Miután erre is ment egy kicsit, eltért ettől a haladási irányától jobbra 20°-kal. Ezt így folytatta egészen addig, amíg megint északi irányba haladt (azaz mindig ment egy darabig, majd a haladási irányától jobbra eltért 10°-kal többel, mint közvetlenül azt megelőzően). Hány fok volt az utolsó eltérése?


Az ötös lottón 1-től 90-ig vannak számok, és öt nyerőszámot sorsolnak ki. Az öt nerőszám legnagyobbját nevezzük a-nak, a legkisebbjét b-nek! Melyik számot kapjuk, ha a b lehetséges legnagyobb értékéből kivonjuk az a lehetséges legkisebb értékét?


Egy áru eladási árát 15%-kal csökkentették, így a beszerzési árhoz képest 2%-os haszonnal tudták eladni. Hány százalék volt az eredetileg tervezett haszon az árleszállítás előtt?


Egy vízzel félig töltött téglatest alakú akvárium alapélei 36 cm és 12 cm hosszúak, magassága pedig 24 cm hosszú. Hány centiméterrel emelkedik az akváriumban a víz szintje, ha 8 darab 3 cm élhosszúságú vaskockát teszünk az akvárium aljába egymás mellé?


2011. jan. 4. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

1. 360 fokos furdulatot kell megtennie (ha eltekintünk a föld görbületétől, de itt nyilván el :) 10+20+30+40+50+60+70+80=360, vagyis 80°-os volt az utolsó fordulat.


2. b legfeljebb 86, a legalább 5. 86-5=81

2011. jan. 4. 18:21
 2/7 anonim ***** válasza:
4. egy vaskocka térfogata 3*3*3=27 köbcenti. 8 vaskocka térfogata 8*27=216 köbcenti. a vízszintemelkedés legyen x, ekkor 216=36*12*x. fejezd ki x-et, és megvan :) nekem most nincs számológépem
2011. jan. 4. 18:24
 3/7 vurugya béla ***** válasza:

A 3. kérdésre látom, nem kaptál választ:


Legyen x a beszerzési ár és y az eladási ár. Így a leszállított ár y*0,85 és ez egyben x*1,02 is, azaz egyenlő a két mennyiség.

Ekkor y*0,85= x*1,02 itt osztok 0,85-tel mindkét oldalon:


y=x*1,02


Ebből látszik, hogy eredetileg 20% volt a haszon.



Az előttem levő válaszolónak üzenem ezt:


Start menü - programok - kellékek - számológép.


Így ki tudta volna számolni, hogy a vízszintnövekedés 0,5 cm.

2011. jan. 4. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolónak, aki volt olyan kedves, hogy kiszámolta a fél centit :) tudom, hogy van számológép a gépen, de hát mégse az én házim, hagy nyomogassa egy kicsit a kérdező is a gombokat.
2011. jan. 4. 22:54
 5/7 vurugya béla ***** válasza:

OK, hogy utólag leírod, hogy a kérdező dolgoztatása volt a célod, de az első válaszodban leírt indokod NEM EZ volt, hanem az, hogy nincs számológéped.

És nem ehhez tetted a szmájlit.

Akkor én ugye joggal hihettem, hogy azért nem számolod ki, mert nem tudod mivel kiszámolni?

2011. jan. 4. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
oké, nagyon kedves tőled, hogy leírtad, hol találom ha kell. :) és most téll nincs számológépem. így jó?
2011. jan. 4. 23:16
 7/7 anonim válasza:
Uhh..Én hülye wagyok a matekhoz :S :D
2011. jún. 11. 15:52