Valaki elmagyarázná nekem a radiánnal kapcsolatos dolgokat?

2011. jan. 4. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A radián egy mértékegység, mit kell azon magyarázni?
2011. jan. 4. 16:09
 2/3 anonim ***** válasza:
A radián egy mértékegység, amivel szögeket tudunk lemérni, a hagyományos fokokkal a kapcsolata annyi, hogy pí radián = 180 fok, a gyakorlatban többnyire a pí (3,14....) valahányszorosával fejezzük ki magunkat, így pl pí/2 rad = 90 fok --> derékszög és így tovább
2011. jan. 4. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

A radián definíciója:

Egy r sugarú körben az r hosszúságú ívhez tartozó középponti szög.

Tehát ha egy körön kijelölsz egy egy r hosszúságú ívet és az ív két végpontját összekötöd a kör középpontjával,

a két sugár 1 rad szöget zár be egymással.


Az így kapott szög fokokban mért nagyságát a következőképp lehet meghatározni:

Az r hosszúságú ív úgy aránylik a kör kerületéhez, mint a keletkezett szög a teljesszöghöz.

Képletben:


r/2*r*π = 1rad/360°

vagyis

(A) 1 rad = (360/2*π)° = (180/π)° ≈ 57,295779... °


Ebből adódik, hogy


(B) 1° = (π/180) rad


Azt hiszem, így már nem nehéz az átváltás a két mértékegység közt.

Pl.:

2 rad = 2*(180/π) = (360/π)°

3 rad = 3*(180/π) = (540/π)°

π rad = π*(180/π) = 180°


90° = 90*(π/180) = π/2 rad

270° = 270*(π/180) = 3*π/2 rad.


DeeDee

*********

2011. jan. 5. 02:40