1. Egy konvex sokszög oldalai és átlói számának összege 91.
a,hány oldalú a sokszög?
b, Mennyi a belső szögeinek az összege?
2011. jan. 3. 13:52
1/2 anonim válasza:
a)
Legyen 'n' a konvex sokszög oldalainak száma. Ekkor felírhatjuk, hogy:
n+n(n-3)/2=91
b) (n-2)*180(fok)=
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 3. 13:57