Matek házihoz kellene segítség. (? )


Van egy jópár feladat, bármennyit csináltok örülök neki. De azt kérném hogy vezessétek is le.

Ezekhez mindegyikhez egy szám kell:

1. Ennyi csúcsa van annak a sokszögnek, amely átlóinak száma 405.

2. Annak a kockának a térfogata, amelynek a felszíne 150cm^2 (cm^3-ben)

3. -b^2(a^3+2a)^2 [-(-a)^3] helyettesítési érték: a:-1 b: 3

4. 2^5*3^3*5^2*11*13^4 osztóinak száma.

5. Ennyi a karakterisztika 396,08*10^14 szám normál alakjában.

6. Ennyi 4jegyű négyes számrendszerbeli szám van.

7. A 214 ötös számrendszerbeli szám hármas számrendszerbeli alakja.

8. Ennyi egység a A(101;96) és B (-175;303) pontok távolsága.

9. Ennyi csúcsa van annak a sokszögnek, amely belső szögeinek összege 4320fok.


köszönöm szépen!


2011. jan. 2. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

2. Annak a kockának a térfogata, amelynek a felszíne 150cm^2 (cm^3-ben).

Felszine: 4*a*a=150 , a*a=37.5 , a=6,12

Térfogata: a*a*a= az előző miatt az 6,12*6,12*6,12=229.36 kerekitve :)

2011. jan. 2. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. átló számítás: n(n-3)/2 azaz n^2-3n=810 azaz n^2-3n-810=0 megoldóképletből n=30 vagy n=-27 de negatív nem lehet, tehát n=30

2. A=6a^2 tehát a=gyök(A/6) azaz a=gyök(25) azaz a=5

V=a^3=125 ccm

3. behelyettesítve: (-3)^2[(-1)^3+2(-1)][-(-(-1))^3]=9((-1)-2)[-(1^3)]=9(-3)(-1)=27

4. A prímtényezős felbontásból a kitevőket 1-gyel megnöveljük, majd ezeket összeszorozzuk, így megkapjuk az osztók számát. 5*4*3*2*5=600

5. ebben nem vagyok teljesen biztos... 396,08*10^14=3,9608*10^16 ebből a 16 a karakterisztika

6. az első számjegy nem lehet 0, a többi igen, ezért 3*4*4*4 azaz 192

7. 214(5)=2*5^2+1*5^1+4*5^0=50+5+4=59(10)

59/3=19*3+2

19/3=6*3+1

6/3=2*3+0

2/3=0*3+2

3-asban: 2012

ell: 2*3^3+0*3^2+1*3^1+2*3^0=54+0+3+2=59

8. (101+175;96-303)=(276;-207)->a^2+b^2=c^2->276^2+207^2=c^2->76176+42849=c^2->119205=c^2=345 egység a távolság

9. (n-2)*180fok -> n-2=4320/180=24->n=26

2011. jan. 2. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszhoz: a kockának 6 oldallapja van, nem 4. Vagyis 6*a*a=150cm2, amiből a=5, V=125cm3.
2011. jan. 3. 00:10
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Kicsi szívem!

Ez így nem túl kedves. Egy csomóan segítenek, te meg sem köszönöd, csak szó nélkül kiemeled a kérdésedet.

Feltételezem, érettségire készültök, mert sokféle feladat van felsorolva. Igazán kinyithatod a függvénytáblázatot, amelyben nagyon sok hasznos képlet van.

A következő sorszámú feladatok egyszerű képletbehelyettesítéssel megoldhatóak:

1.

2.

4.

8.

9.


Az, pedig. hogy egy két betűs kifejezés helyettesítési értékét mással akarod kiszámíttatni, röhej.


Lehet lepontozni, ha nem tetszik a válasz.

2011. jan. 5. 08:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval...

(21:59 voltam)

2011. jan. 6. 07:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem köszöntem meg ebben igaza van aki említette. De időm sem volt nagyon írni. Most is telefonról pötyögök.

Amúgy nem érettségire készülök, hanem amint a címben benne van házi! 9.edikes vagyok, de ilyeneket még nem nagyon vettünk, azért adta a tanár, ha valaki meg tudja oldani, kaphat rá valamit.

És köszi a válaszokat!

2011. jan. 6. 18:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem pontozlak le, mert teljesen igazad van, de akkor se volt időm. Mindenki kap egy zöld kezet. :)
2011. jan. 6. 18:04