Najó nem tudom mit csináljak mikor mit kell csinálni?


-(3-3)=.....??? <--- ide mi kerül a zárójelbe?

-(3+3)=.....???

+(3+3)=.....??? <--- De ezt legalább tudom!!

+(3-3)=.....???

Köszii:D


2011. jan. 1. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

0

-6

+6

0

2011. jan. 1. 20:37
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem az eredményre vagyok kivánxcsi hanem arra hoyg mi lesz a zárójelbe - vagy + ??
2011. jan. 1. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

A zárójel előtti mínusz a zárójelben lévő minden szám előjelét ellentétesre változtatja.Az első kifejezés felbontva így néz ki: -(3-3)= -3+3=0

A többit próbáld meg egyedül, amit az első írt eredményt, azok jók.

2011. jan. 1. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok...nem lehetsz ennyire gyp, lehet, hogy nem az előjelekre vagy kíváncsi, de az előjelet le lehet olvasni...
2011. jan. 1. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:

-(3-3)=-3-(-3)=-3+3=0

-(3+3)=-3-(+3)=-3-3=-6

+(3+3)=+3+(+3)=+6

+(3-3)=+3+(-3)=+3-3=0


Vagy így is írhatnám, hogy a pozitívokhoz is kiírom külön a plusz jelet, talán így szemléletesebb, egyértelműbb:


-(3-3)=-(+3)-(-3)=-3+3=0

-(3+3)=-(+3)-(+3)=-3-3=-6

+(3+3)=+(+3)+(+3)=+6

+(3-3)=+(+3)+(-3)=+3-3=0


Tehát a zárójelben lévő minden számhoz (előjelesen) hozzá kell írni a zárójel előtt lévő előjelet, aztán az előjeleket össze kell vonni.


+ és - , - és +

az - lesz


+ és + , - és -

az + lesz


Tehát két különböző előjel negatív lesz, két azonos pedig pozitív.


Vagy úgy is meg lehet jegyezni, hogy a + jel nem változtatja meg az előjelet, a - jel pedig mindig megváltoztatja, a pozitívot negatívvá teszi, a negativot pozitívvá.

2011. jan. 1. 20:56