Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekból segítenél? (8....

Matekból segítenél? (8. osztályos)

Figyelt kérdés
egy szállodában 100 szoba és 100 szobalány van. A szobalányoknak a következő egyszerű feladatuk van:az első bezárja az összes szoba ajtaját. A második a páros szobák ajtaját nyitja ki.A harmadik megváltoztatja minden ajtó állását,a 3-nak többszöröse.A negyedik megváltoztatja mindegyikét, amely a 4-nek a többszöröse, és így tovább az utolsó szobalányig.Mely ajtók maradnak csukva a végén? nem csak az eredményt kérném! szerintem a közös többszörösök kellenek de nem jövök rá hogy hogyan kéne! mindet meg nem fogom végig venni :S
2011. jan. 1. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
bár tudnám, hogy ezt ezelőtt 14 éve hogy a csudába tudtam megoldani :-o
2011. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én se tudom megcsinálni, de ha felmész arra a tk honalpra, akkor lehet le tudod tölteni a megoldását is.
2011. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez feladatlap!:S de azért köszönöm:)
2011. jan. 1. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő a megoldás:

Mivel páratlan sorszámú beavatkozás után lesz egy ajtó zárva, azok az ajtók maradnak zárva, melyek sorszámának páratlan számú osztója van. Ennak a feltételnek a négyzetszámok felelnek meg, tehát a 100-nál kisebb négyzetszám sorszámú ajtók lesznek zárva: 1, 4, 9, 16 ... 81.


DeeDee

**********

2011. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :D
2011. jan. 2. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!