Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érvelő fogalmazás a feladatom,...

Érvelő fogalmazás a feladatom, van ötletetek?

Figyelt kérdés
A címe: A barátságról. Nem is lenne olyan nehéz téma, tudom, de 4 oldalasnak kell lennie. o.O Erről a témáról nekem nem olyan könnyű 4 oldalt érvelni. Egyáltalán mi mellett lehet érvelni és mi ellen? Ilyen feladatot..
2010. dec. 30. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég hülye egy feladat. Barátság ellen érvelni?

Szerintem csak mellette lehet.

Egyébként nem nehéz összehozni 4 oldalt. Én is rettegtem az érettségi előtt, hogy hogy fog menni, de aztán simán összejött úgy, hogy előtte sosem próbálkoztam vele.


Nem tudom...én úgy kezdeném, hogy már ovis korban mekkora jelentősége van a barátságnak, mert ha valakinek nincs barátja, akkor az kiközösítve érzi magát, és ez kihat a jellemfejlődésére, blabla. Meg hogy ovis korban alakulnak ki az első barátságok, amik néha örök életre szólnak, máskor 1-2 hétig tartanak. Aztán kisiskoláskorban általában már mindenkinek van egy barátja, akire számíthat, itt már általában ha megkérdezik, hogy ki a legjobb barátja az embernek, akkor megnevez egy konkrét személyt (míg ha egy óvodást kérdeznek meg, az felsorolja a fele csoportot).

Kamaszkorban meg sokan megtapasztalják a nagy kérdést, miszerint létezik-e barátság fiú és lány között. Erről is kifejtheted a véleményed.

Aztán írhatsz arról is, hogy a barátság a kölcsönös bizalmon alapul, nem szabad, hogy az egyik fél kihasználja a másikat, fontos, hogy mindkét fél számíthasson a másikra. Legyen szó szerelemről, örömről, bánatról, gyászról, egy barát nagyon sokat segíthet.

Vagy érvelhetsz ellene is, hogy ha nem igaz barátságról van szó, akkor általában terhessé válik az egyik fél számára, mert úgy érzi, hogy a másik fél túlságosan ráakaszkodik.

Befejezésnél meg visszakanyarodhatnál az elejéhez, hogy vannak szerencsésebbek, akik már óvodáskorban megtalálják az igaz barátot, vannak, akik sok barátot "elfogyasztanak", mire rátalálnak a lelki társukra, és vannak, akik talán most is az igaz barátságot keresik.


Hát, nem mondom, hogy érveket írtam, de szerintem erről nem is nagyon lehet érvelést írni. Azért remélem legalább 1-2 ötletet sikerült adnom.

2010. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha érettségi feladat, akkor ne felejts el irodalmi példákra hivatkozni, ez mindig pontot ér!


és lehet vele tölteni a sorokat, barátságok regényekben, vagy akár a költők között..

2010. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jan. 3. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában a személyes véleményt is szeretni szokták. Írd le, hogy te hogy képzeled el az ideális barátot. Ennek kifejtésénél viszont figyelj arra, hogy ne egy tökéletes ideált írj le, hanem olyat, ami reális, hiszen senki sem tökéletes. :) Írd le, hogy egy barátban milyen értékeket keresel, milyen értékeket találsz a legfontosabbnak.

Azt is lehet ecsetelni, hogy mennyi minden függ a személyiségtől is. Míg két nagyon hasonló személy kapcsolata nagyon ingadozó lehet (egyszer gyűlölik egymást, egyszer jól kijönnek), addig a különböző emberek jobban megtalálják a közös hangot, kiegészítik egymást. (Nem tudom, mennyire vagy jártas a celebvilágban és milyen műsorokat szoktál nézni, de pl. a ValóVilágban Éva és Olivér kapcsolata nagyon jellemzően két egyforma személyiség ütközését szemlélteti... egyszer nagyon hajba kapnak, másszor pedig jól kijönnek.)

2011. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!