Ebben a dobozban 20 piros golyó van és néhány sárga - mondta Sára Péternek. Hány golyó van a dobozban? -kérdezte Péter. Éppen ezt kell kitalálnod-felelte Sára, majd így folytatta : Ha 10 sárga golyót kivennénk a dobozból, éppen másfélszer annyi sárga maradna benne, mint amennyivel több sárga golyó van most a dobozban, mint piros. Hány golyó van összesen?2010. dec. 27. 13:25
2/4 A kérdező kommentje:
és hogy jött ki? hogyan számoltál? elmagyarázná valaki? :)
2010. dec. 28. 13:01
3/4 anonim válasza:
Ezt a képletet találtam ki:
Legyen x sárga golyók száma, y a piros golyók száma (=20) !
x-10=1,5·(x-20)
x=40
Összes golyók száma= x+y= 40+20= 60 .
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) !!
2010. dec. 29. 11:40