2010. dec. 19. 18:56
1/6 A kérdező kommentje:
szal
a1+a2+a3=-12
a1*a2*a3=80
a1;a2;a3=?
2010. dec. 19. 18:57
3/6 anonim válasza:
Két egyenlet két ismeretlen (ha picit belegondolunk a feladatba). Na nehogy már ne tudjátok megoldani.
4/6 A kérdező kommentje:
mmint 3 ismeretlen... :D a1 a2 a3...
2010. dec. 19. 20:23
5/6 anonim válasza:
számtani sorozat, tehát a2-a1=d, azaz a1=a2-d, a3=a2+d
1. egyenlet:
(a2-d)+a2+(a2+d)=-12
3*a2=-12
a2=-4
2. egyenlet:
(a2-d)*a2*(a2+d)=80
(a2^2-d^2)*a2=80
(16-d^2)*(-4)=80
4*d^2-64=80
d^2=36
d1=6 d2=-6
a1 a2 a3
-10 -4 2
2 -4 -10
Ez a két számhármas valóban eleget tesz a feltételeknek.
A két ismeretlent író válaszolónak teljes mértékben igaza van... Amúgy hányadikas vagy?
6/6 A kérdező kommentje:
11.es :D jó télleg igazadvan. grat^^ és köszi^^ nemvok jó matekból gondolom mindenki észrevette :D XD
2010. dec. 20. 20:11