Matekházi : egy számtani sorozatban a1+a2+a3=-12 a1*a2*a3=80 a1;a2;a3=?

2010. dec. 19. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:

szal


a1+a2+a3=-12


a1*a2*a3=80



a1;a2;a3=?

2010. dec. 19. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:
pill megcsinálom
2010. dec. 19. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Két egyenlet két ismeretlen (ha picit belegondolunk a feladatba). Na nehogy már ne tudjátok megoldani.
2010. dec. 19. 19:46
 4/6 A kérdező kommentje:
mmint 3 ismeretlen... :D a1 a2 a3...
2010. dec. 19. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

számtani sorozat, tehát a2-a1=d, azaz a1=a2-d, a3=a2+d

1. egyenlet:

(a2-d)+a2+(a2+d)=-12

3*a2=-12

a2=-4


2. egyenlet:

(a2-d)*a2*(a2+d)=80

(a2^2-d^2)*a2=80

(16-d^2)*(-4)=80

4*d^2-64=80

d^2=36

d1=6 d2=-6


a1 a2 a3

-10 -4 2

2 -4 -10


Ez a két számhármas valóban eleget tesz a feltételeknek.


A két ismeretlent író válaszolónak teljes mértékben igaza van... Amúgy hányadikas vagy?

2010. dec. 19. 22:54
 6/6 A kérdező kommentje:
11.es :D jó télleg igazadvan. grat^^ és köszi^^ nemvok jó matekból gondolom mindenki észrevette :D XD
2010. dec. 20. 20:11