Segítenél? Fontos! [matek]


hát matekból elég rossz vagyok :S nem igazán megy és a bukástól is félek Hétfőn írunk olyanokból hogy:

(a+b)másodikon,(a-b)másodikon,(a+b)(a-b) ne ezzel így önmagában semmi gond aval meg bvel meg is tudom oldani de ha kezd nehezedni már nem az igazi és ha a negítív tényező is bejön akkor vége :S [tanár se magyarázta el,próbáltam figyelni de nem volt mire...]

írok egy példát amit levezetek úgyahogy tudok

m=másdikon

2(y-2)m-3(y+3)m=

2*ym-4y+4-3*ym+6y+9=

2ym-8y+8-3ym+18y+27=

1ym-10y-19 nah ez van: szerintem ez nem jó az összevonás a sima y-nál mert -8y+18y=10 de a feladatkönyv megoldás szerint 26y jön ki : /

vmit nem értek plz segítseég !!! és nem csak ebben a példában kéne segítsék hanem az össze többi olyan példában is amiben vannak azonosságok és ha egy példában benne van mind3 az jó mivel a tanár szerint az jó szín vonal és nekem hétfőn a max.ot kell nyújtanom : / kérlek segíts!


2010. dec. 18. 19:58
 1/5 A kérdező kommentje:
lehet van amit szarul írtam le meg ilyenek pl. a helyesírás hibák de tekintsetek el tőlük légyszíves
2010. dec. 18. 20:00
 2/5 anonim ***** válasza:
én ebből 2-est írtam, a kötelező jellegű javítódoga meg 3-as lett, és írunk még belőle, úgyhogy remélem valakinek tényleg sikerül megértetnie velünk...
2010. dec. 18. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
2(y-2)²-3(y+3)²=2(y²-4y+4)-3(y²+6y+9)=(2y²-8y+8)-(3y²+18y+27)=2y²-8y+8-3y²-18y-27=-y²-26y-19
2010. dec. 18. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Javasolom, hogy amikor vezeted le az ilyeneket, akkor tedd ki mindig menet közben is a zárójeleket, oda is, ahol úgy gondolod, hogy egyértelmű, mint például a második sorban a 2*(ym-4y+4)-3*(ym+6y+9). így sokkal áttekinthetőbb, látszik, hogy mit kell csinálni következő lépésben, és nem fogsz elfeledkezni arról, hogy például a mínusszal nem csak az ym-et, hanem a 6y-t és a 9-et is be kell szorozni. Az utóbbi kettőt ugyanis mínusz három helyett plussz hárommal szoroztad a harmadik lépésben, itt tévesztetted el.


Szerintem te ezt teljesen érted, csak épp kicsit figyelmetlen vagy. Én is ilyen voltam. Az a megoldás, hogy lehetőleg minél kevesebb dolgot kell "fejben" számolni és mindent, mindent leírni. És figyelni. Tudom, ez utóbbi nekem is nehezen megy.

2010. dec. 18. 21:19
 5/5 A kérdező kommentje:
csakhogy ez a baj :s dolgozatban a legkisebb hiba és kit érdekel hogy érted-e?!? :(
2010. dec. 18. 21:55