Egy szabályos négyoldalú gúla alapéle 15 cm, az oldallapok az alaplappal 65fokos szöget zárnak be.Felszín, térfogat?2010. dec. 15. 20:48
1/1 anonim válasza:
Legyen
a = 15 cm
α = 65°
V = ?
F = ?
Felszín
F = A + A/cosα = A(1 + 1/cosα)
az alaplap területe
A = a²
F = a²(1 + 1/cosα)
Térfogat
V = A*m/3
m = (a/2)*tgα
V = a³*tgα/6
DeeDee
*********