MATEMATIKA, középszint segítesz?


Jancsi ugyanazt a munkát másfélszer annyi idő alatt végzi el, mint Juliska. Egy munkát együtt

dolgozva 12 nap alatt végeznének el. Hány nap alatt készül el a munka, ha Juliska csak 2 napig

dolgozik? (Juliska és Jancsi együtt kezdik el a munkát.)


2010. dec. 12. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Juliska teljesítménye: 1/x

Jancsié: 1/1,5x

(1/x+1/1,5x)*12=1

x=20

(1/x+1/1,5x)*2+(1/1,5x)*y=1

y=25

25+2=27

asszem de nem biztos

2010. dec. 12. 01:32
 2/6 anonim válasza:
az első jól számolt:)
2010. dec. 13. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első biztos jól számolt, mert a második is megerősítette. Rajtad viszont ez nem segített semmit. Hosszútávon nem csinálhatja meg mindig valaki a munkádat. Megkérdezném tőled, hogy megírnád nekem, hogy tulajdonképpen mit nem értesz ezen a feladaton? Hátha tudnák segíteni az ilyen, és hasonló feladatok megoldásában. Hisz ez valójában nem is számolási, hanem szövegértési feladat.

2010. dec. 15. 00:03
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez az oldal azért van, hogy segítséget kérjünk és nem azért, hogy azt aki segítséget kért lehülyézzük mert nem tud valamit megoldani. Az nem ugrott be nekem, hogy az egyet kell elosztani velük a többi dologra nagyjából rájöttem,de mivel szorított a határidő úgy gondoltam segítséget kérek. Szerintem ha már feljössz erre az oldalra akkor inkább a segítőkészség vezéreljen mint az, hogy kibe hol tudok belekötni.

Aki segített annak pedig köszönöm:)

(ja és tudnék ha magadról beszélsz és nem ,,tudnák"...)

2010. dec. 16. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem kedves kérdező!

Tehát csak az idő rövidsége az, ami téged akadályos a matekfeladatok megoldásában.

Én segítséget ajánlottam, és nem hülyéztelek. Az íráshibáidat sem javítottam. Úgy látszik, te nem csak a matekkal, hanem a "szövegértés" szóval is hadilábon állsz. Kár beléd az internet.

2010. dec. 17. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
akadályoz
2010. dec. 17. 14:04