8. -os matek kérdés segítesz?


Volt egy hosszú szöveges feladat és felírtam betűkkel:

x+y=286

z+x=358

z+y=300

és innen nem tudom hogyan kell tovább lépni :S

vagyis mennyi az x,y,z értéke?

lécci leírnád h hogy kell gondolkodnom? mert nagyon megszeretném ezt érteni. köszi


2010. dec. 10. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Add össze a 3 egyenletet. Kijön 2(x+y+z) értéke--->ebből megvan (x+y+z). Utána pedig már x,y,z is kijön...
2010. dec. 10. 20:05
 2/7 anonim ***** válasza:
masodik egyenletbol vond ki az elsot majd az uj egyenletet add hozza a harmadikhoz, es igy megkapod a z-et. z-et behelyetesited a 2. egyenletbe megkapod az x-et, majd az x-et az elsobe es megvan az y is
2010. dec. 10. 20:05
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. dec. 10. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:

az egyenletek segítségével mindig ki kell fejezned 1-1 változót:

x+y=286 ebből következik hogy x=286-y

ezt beírod a következő egyenletbe az x helyére

z+(286-y)=358 ebből mondjuk kifejezed z-t

z=358-(286-y) majd ezt ismét be a következőbe

[358-(286-y)]+y=300 és kész is az egyismeretlenes egyenlet, már csak ki kell számolni az y-t, majd azt behelyettesíteni a másik 2-be.

2010. dec. 10. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

tehát x+x+y+y+z+z=944

kiemeljük a kettőt:

2(x+y+z)=944

osztunk kettővel:

x+y+z=472

ha tudjuk hogy x+y+z az 472, és hogy x+y az 286, akkor ebből máris megmondjuk a Z értékét. 472-286=186 vagyis Z=186

x-et és y-t számold ki Te :D

2010. dec. 10. 20:08
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi 4. a te magyarázatodtól értettem meg. nagyon köszi :) és a többieknek is köszönöm aki segített :)
2010. dec. 10. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
nincs mit :) én ezt tavaly tanultam, és nekem is így magyarázták, úgyhogy könnyű dolgom volt :)
2010. dec. 10. 20:17