ha egy számnak 15%-a 30, mennyi a 100 %-a?
Hogy kell kiszámolni? :S Lécci magyarázd el
2011. jan. 3. 19:01
1/4 anonim válasza:
A 30 at elosztod a százalékkal ebben az esetben 15tel akkor megkapod az egy százalékot.
És azt az egy százalékot ami esetedben 2 azt megszorzod 100al.
Én így szoktam csinálni , de valószínűleg több megoldás is van.
Remélem érthető volt.
2/4 kanóc 



válasza:





Aránypáros megoldás (mint a kémiafeladatok):
15 % = 30
100% = X
amiből:
100/15 = X/30
X = 200
Matekosabb megoldás:
X ismeretlen szám 15%-t úgy lehet kiszámítani, hogy megszorozzuk 15/100-zal, vagy ha jobban tetszik 0,15-tel.
0,15*X=30 /:0,15
X=200
3/4 A kérdező kommentje:
köszi =)
2011. jan. 3. 19:47
4/4 vurugya béla 



válasza:





A 100-nak a 15 %-a 15 lenne.
Ez a 30 itt kétszer annyi.
Akkor a 100 helyett is kétszer annyit kell venni, vagyis 200-at.