Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S. Ma este van a határid...

S. O. S. Ma este van a határidő. (? )

Figyelt kérdés
Holnapra kellene fogalmazást írnom, a szeretetről, és ez teljesen kiment a fejemből :S Sajnos nem sokára megyek el itthonról, mert a most született, kis tesómat látogatjuk meg a kórházban..Erre már nem lenne időm, mert sokára érek haza. Kérlek titeket segítsetek.. Még egyszer mondom, a szeretetről kell írnom, minimum 1 oldalt..Nekem az is jó, ha linkeltek.. :D köszi 15L
2010. dec. 5. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bocsi szívesen szoktam segíteni ha tudok,de senki helyet nem fogom megcsinálni a háziját,de keresek linkeket..
2010. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó.köszi ;)
2010. dec. 5. 14:24
 3/8 anonim válasza:

Ha megfelel pár ötlet:

- Neked mit jelent a szeretet

- Számodra kik a fontosak (kiket szeretsz)

- Kinknek vagy fontos (kik szeretnek)

- A Szeretet ünnepe: miért pont Karácsony? (Jézus hirdette a szeretet és a megbocsátást)

- Mikben nyilvánul meg a szereteted (tettek, példák,pl. h most is látogatóba mész, egyéb történetek)


Ha ezekről írsz mind-mind 2-3 mondatot meg lesz az az egy oldal. :) Persze Te is írhatsz mást is hozzá.:)

2010. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez pont egy oldan téma, amiről lehetetlen, hogy más írja meg helyetted.

Akkor lesz a legjobb, a házid, ha Te magad írod, őszintén.


Az előttem válaszoló nagyon jó segítséget írt, én is ilyeneket akartam javasolni:)

Esetleg még írj bele olyat is, hogy a mindennapi életben milyen apróságokkal lehet kimutatni egymás iránt érzett szeretetünket (pl. szülőknek ki lehet mutatni azzal, ha segítünk a házi munkába, osztálytársnak azzal, ha elmagyarázzuk neki azt a feladatot, amit nem ért stb.).


Sok siekrt a házihoz!

Gratulálok a kistesódhoz:)

15/L

2010. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig erre jutottam. :

A szeretet számomra azt jelenti, hogy helyt adunk a szívünkben, azoknak, akiket nagyon kedvelünk. Ezt az érzelmet sokféleképpen ki lehet mutatni. Például a szüleinknek segítünk otthon a házimunkában, az osztálytársainknak elmagyarázzuk a leckét amit nem értett, és a háziállatunkkal sokat játszunk. Számomra nagyon fontosak a barátaim is. Csakhogy a szeretetet nem elég kapni, adni is kell. Viszonoznunk kell a másiknak, amit iránta érzünk, és ezt ki kell mutatni. Nem lehet elvárni, főleg ha nem teszünk érte.

______________________________

Mit kellene javítanom rajta ?

2010. dec. 5. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:

A szeretet minden ember számára nagyon fontos érzelem.Vannak olyan emberek akik gonoszak de a szívük mélyén ők is érző emberek és ők is tudnak szeretni.Magyarországon az egyik fő ünnep a Karácsony.Régen Jézus volt az aki meghirdette a szeretetet és a megbocsátást.

Több féle szeretet létezik.Ezt az érzelmet sokféleképpen ki lehet mutatni.Van családon belüli szeretet,közeli és távoli barátok közötti és van amikor két ember között szerelem alakul ki.Fontos hogy az ember érzelmeit ne bántóan fejezze ki hanem tapintatosan és odafigyelően.Sokan elfeledkeznek arról hogyan lehet az őszinte szeretet tisztelettel kimutatni más ember társa felé.Például a szüleinknek segítünk a házimunkákban,bevásárlásban esetleg a ház körüli dolgokban,sajnos ezt sok gyermek elfelejti.A szeretet számomra azt jelenti, hogy helyt adunk a szívünkben, azoknak, akiket nagyon kedvelünk.Számomra és mindenki más számára nagyon fontosak a barátok.Mi a fontosabb: szeretni vagy szeretve lenni?Úgy gondolom a szeretetet nem elég kapni, adni is kell.Ez az érzés legtöbbször tettekben nyilvánul meg.A legcsodálatosabb dolog az életben a viszonzott,őszinte szeretet.



Bocsi ennyit tudtam segíteni...fáradt vagyok,de azért remélem nem írtam bele értelmetlen mondatot...:) Próbálj meg minden napos dolgokra gondolni és tudsz még hozzá írni példákat.Keresgess neten ha címet keresel egy frappáns rövid idézet a szeretetről feldobja a Tanár érdeklődését.:) És ha mégse sikerül olyan jól a fogalmazásod látja hogy sokat dolgoztál vele és utána néztél a neten. Sok sikert.:)

2010. dec. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És a fogalmazásnál figyelj a bekezdésekre is.

Legyen bevezetése,tartalma és befejezése.

És a saját gondolataidat fejezd ki,ne más irja már meg ez az az érzés a világban amit kilehet fejezni a legkönyebben,gondolom sok mindenkit szeretsz .

2010. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wow. Köszönöm a segítséget. Nagyon rendesek vagytok ;)
2010. dec. 5. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!