Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor célszerű elkezdeni...

Mikor célszerű elkezdeni óvódát keresni? Mikor kell beiratni? Milyen jogszabályok vonatkoznak ide (területi illetékesség, határidő stb. )

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Off, engem is érdekel...
2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kétéves kor után érdemes.

Kérdezzétek meg a védőnőt melyik a körzetes ovi arról kell-ene- elsősorban érdeklődni menjetek be kérdezzetek a vezető ovónőtől ezt-azt.


oda fogják felvenni v. ha visszamentek dolgozni akkor oda abba az oviba ami a munkahely közelében van.


a beiratás mindenhol máskor van ált. május körül.

elbírálják a beiratkozás után a papírt és kaptok értesítést aztán lesz szülői értekezlet hogy mit kell beszerezni indulásig.

2011. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, 2 éves kor un érdemes körülnézni, érdeklődni Igazán bármelyik óvodában próbálkozhattok, de tudnod kell, hogy minden óvodának van területi illetékessége, így a felvételkor előnyt élveznek a körzetbe tartozó gyerekek vagy azok, akiknek a szülei az adott körzetben dolgoznak. Jogszabály is van a témában:1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról,óvodai felvétel. Minden óvodában máskor van a beíratás, így neked kell utánanézned, hogy az adott helyen pontosan mikor van. Hogy mik a korhatárok (azaz felveszik-e esetleg a 2,5 éveseket is), azt az óvodák határozzák meg a működési szabályzatban, nevelés programban. Erről az adott óvodákban tudsz tájékoztatást kapni. Javaslom, hogy érdeklődj ismerősöknél, de magad is menj el a nyílt napokra és persze majd vidd magaddal a gyermekedet is... nem biztos, hogy a legcsili-vilibb, legtöbb külön programot kínáló óvoda lesz a legjobb... az óvónők személyisége, gyermekközpontúsága ezeknél sokkal-sokkal fontosabb... egy óvónő anyuka
2011. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ebben jártas, de leírom, hogy én hogyan és mikor tervezem.

Az én fiam 20 hónapos, szeptemberben tölti a 2-t. Nálunk 2 óvoda van, de jelenleg csak 1 működik, mert a másikat tatarozzák. Október-november környékén elsétálunk az oviba, érdeklődünk.

Mivel összevonás van, így lehet, hogy nem veszik be 3 évesen, mert nem tudni, hogy a másik ovival mikorra végeznek.

Meg azért is, mert apránként elkezdeném majd jövő tavasszal a beszerzéseket, varrásokat (ilyenekre gondolok: ovis zsák, tisztaságis cuccok (fogkefe, pohár), tornazsák).

Nálunk is májusban van a beiratkozás.

A fiam imádja a gyerekeket, főleg a nagyobbakat, remélem nem lesz gond majd a beilleszkedésével.

2011. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam decemberben lesz három éves, ebben a hónapban be kell íratnom ahhoz, hogy jövő év elején kezdhesse az ovit.
2011. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!