Bevásárlólista ( csak egy feladatot nem értek azt kérdezem jaa és azt is mondjátok meg nekem hogyan kell kiszámolni köszi <3)
Dr. Oetker vanília pudingport kell: 1 gyűjtő
5db/gyűjtő (mennyibe kerül 1 gyűjtő?)
40g/db
1 kg 1900,- (Ft)
2010. dec. 5. 13:44
1/3 anonim válasza:
Akkor veszel 5 db.-ot 1kg-ban van 1000/40=25 db ez 1900Ft. 1 db ára 1900/25 5db ára 1900/5..
Mi a nehéz ezen?
2/3 anonim válasza:
1 kg 1900 Ft, akkor 1000 g 1900 Ft
40 g 1 db, és 5 db van, tehát 5*40 g = 200 g
1000 g / 200 g = 5, tehát 1900 Ft / 5 = 380 Ft
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. dec. 5. 14:14