Szabályos tizenkétszög kerülete 108 cm.
a.) Mekkora a területe?
b.) Mekkora a leghosszabb és legrövidebb átlója?
c.) Mekkora a sokszögbe írható kör sugara?
2010. jún. 8. 19:49
1/3 anonim válasza:
Aha. Leellenőrizni mi? Inkább legyen valaki aki megcsinálja a házi feladatot. Írd le szépen neked milyen eredmények jöttek ki...
2/3 A kérdező kommentje:
Pff... Nemmondtam hogy kisköcsögöknek Fuck Off van? ;):D
α= 30° (360:12= 30) (108:12= 9cm egy oldala)
T= r²*π
K= 2*r*π
108=2*r*3,14
108:2:3,14= 17,19
r= 17,19cm
T= 17,19²*π= 928,32 cm²
Leghosszabb átló: 17,19 cm
Legrövidebb átló: 8,5 cm
2010. jún. 8. 23:20
3/3 anonim válasza:
A megoldásod ugyanolyan színvonalú, mint az első válaszoló - egyébként jogos - megjegyzésére adott reakciód.
Utána számoltam, és a sokszög oldalán (9 cm), valamint a hozzátartozó középponti szögön (30 fok) kívül semmi sem jó a megoldásodban.
Fussál neki még egyszer, és legközelebb a minősítéseidet tartsd meg magadnak.