Kiszámolná ezt valaki nekem, hogy letudjam ellenőrizni a megoldásomat?


Szabályos tizenkétszög kerülete 108 cm.


a.) Mekkora a területe?

b.) Mekkora a leghosszabb és legrövidebb átlója?

c.) Mekkora a sokszögbe írható kör sugara?


2010. jún. 8. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Aha. Leellenőrizni mi? Inkább legyen valaki aki megcsinálja a házi feladatot. Írd le szépen neked milyen eredmények jöttek ki...
2010. jún. 8. 20:05
 2/3 A kérdező kommentje:

Pff... Nemmondtam hogy kisköcsögöknek Fuck Off van? ;):D



α= 30° (360:12= 30) (108:12= 9cm egy oldala)

T= r²*π

K= 2*r*π


108=2*r*3,14

108:2:3,14= 17,19


r= 17,19cm


T= 17,19²*π= 928,32 cm²


Leghosszabb átló: 17,19 cm

Legrövidebb átló: 8,5 cm

2010. jún. 8. 23:20
 3/3 anonim ***** válasza:
38%

A megoldásod ugyanolyan színvonalú, mint az első válaszoló - egyébként jogos - megjegyzésére adott reakciód.

Utána számoltam, és a sokszög oldalán (9 cm), valamint a hozzátartozó középponti szögön (30 fok) kívül semmi sem jó a megoldásodban.

Fussál neki még egyszer, és legközelebb a minősítéseidet tartsd meg magadnak.

2010. jún. 9. 14:08