a segítséget előre is köszönöm.:)2010. nov. 30. 17:48
1/2 anonim válasza:
Írd föl a lejátszódó egyenleteket, így megtudod, hány mól magnéziumból hány mól hidrogén keletkezik. Az egyiket segítségül felírom, de annak mintájára a másik nem okozhat gondot.
Mg + 2 HCl -> MgCl2 + H2
Kiszámolod, 20g H2 hány mól (m/M=n), sósavnál látható az egyenetből, hogy ugyanennyi mól magnéziumra lesz szükség, ebből meg tudod adni a tömegét (n*M=m).
2/2 anonim válasza:
ránézésre mindkét esetben 243 gramm magnézium kell.
2HCl + Mg = MgCl + H2
H2SO4 + Mg = MgSO4 + H2