Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan is van a cesz-dúr...

Hogyan is van a cesz-dúr felfele kromatizálása? (lent)

Figyelt kérdés
Mint tudjuk a cesz-dúrnak 6b-je van,és a szabályt is tudjuk miszerint a dur hangsoroknál a 6. fok helyett a 7.-et leszállitjuk.Na már most ott vannak bajok,hogy mikor a cesz-dur 7. fokához érek vagyis a szibemólhoz,akkor lekéne szállitsam azt.De nem tudom,hogy milyen jelet szoktak kitteni,hogy a szibemolból hangzásban lá legyen.Amugy hogyha ugy irom,hogy lábemol és lábekár utána,akkor megszegem a szabályt.Ugykéne leirjam,hogy a szibemolból lány legyen.Valami olyat kée csináljak,hogy leiron a szit és valamilyen jelet rakok oda,hogy mégeggyet lefeleszállitodjon a lára.Amugy ha emelni szeretnénk akkor dublukeresztet használnánk,de igy hogy lefele kell szállitsuk az eleve szibemólt irt hangot a lára,kissé nehezebb..Megmutatom,hogy miröl is beszélek,katt erre a linkre. [link]
2010. nov. 28. 13:07
 1/4 jamesbond válasza:
Maradj a H-dúrnál, és inkább gyakorlásra fordítsd ezt a sok energiád! :)
2010. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen két leszállító jelet kell odaraknod. Ne spilázd túl!
2010. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kedves elsö kommentelönek:köszönöm a megjegyzésedet de inkább próbálj a megadott kérdésemre válaszolni-.-(mellesleg a h-durt már vagy 100-ször kormatizáltam..-s ezt is csak azért csinálom,mert házi)tudod vannak tehetséges emberek akik zeneiskolába járnak és ezt kérik a házifeladatba
2010. nov. 28. 16:53
 4/4 anc válasza:
Remélem, azóta okosabb lettél, mert a Cesz-dúrnak 7b-je van, a 6b-nél a hangok B, Esz, Asz, Desz, Gesz, Cesz és így jelen esetben Gesz-dúrban vagyunk. ;)
2016. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!