Ezt tudom: t%= oa/o*100
Holnap írunk belőle dolgozatot!
2010. nov. 28. 09:24
1/3 anonim válasza:
t%= oa/o*100
pl. oldjunk fel 4 gramm vízmentes nátrium karbonátot 100 gramm vízben. Hány tömegszázalékos oldatot kapunk?
tehát, (4/4+100)szorozva 100 = (4/104) szorozva 100= 0,0384 szorozva 100= 3,84%
2/3 anonim válasza:
Oldott anyag mennyisége:
oldott anyag mennyiség: Oa= (t% szorozva o)/100
az előző példát használva:
oa= (3,84 szorozva 104)/ 100= 3,99 ami megközelítőleg 4. A számítási hiba( 3,99 megközelítőleg 4) fennáll, mivel a százalékos számításnál ilyen esetekben max két tizedes ponotssággal lehet kifejezni a számértéket (több szám hozzáadásának nincs értelme), de ettől még a számológép legalább hat tizedessel számol, ami ezt a hibát eredméynezi.
3/3 A kérdező kommentje:
köszöönöm a válaszokat! :) amilyen zizi vok elfelejtettem megnézni doga előtt, de ahogy gondoltam, pont volt benne ilyen és jólett! :)
2010. dec. 2. 16:45