X^4-4x^3-9x^2+22x+24=0 Hogy kell elkezdeni ezt?

új változót nem tudok, kiemelni se, meg semmi mást.
2010. nov. 25. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Emelj ki xnégyzetent és akkor az marad hogy

x^2(x^2-4x-9+22x+24)=0 (ezután összevonsz a zárójelben)

x^2(x^2 +18x +15)=0

egy szorzat akkor nulla ha az egyik tag nulla tehát első eset hogy x^2=0

másik eset hogy a másodfokú egyenlet egyenlő nullával azt számold ki ott is lesz még két megoldás

2010. nov. 25. 22:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első legalább ne írnál fasságokat. NEM CSINÁLUNK OLYAT, hogy az első 2 tagból kiemeled és utána ugyanúgy írod tovább az egyenletet a zárójelben, így teljesen más a 2 sor, gondolkozzál már, mielőtt orbitális hülyeséget írsz.
2010. nov. 26. 01:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem látok benne semmi azonosságot én sem.

Negyedfokú egyenlet megoldóképlet létezik, de nem élő embernek való. Egy matematikust is megizzasztana...


Grafikus megoldást javasolok: vagyis rajzold föl a függvényét. Ahol úgy látod, hogy elmetszi az x tengelyt, azt az x értéket helyettesítsd be, és nézd meg, jó-e?

0-tól 4-ig bármennyi megoldásod lehet.

2010. nov. 26. 02:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem Excelben: 4 megoldása van, mindegyik törtszám. Jól írtad fel ezt a példát? Nem szoktak ilyet adni, ez egyetemi feladat lenne egy különösen perverz tanártól.


Kb. ezek az értékek:

-2.2

-0.9

+2.5

+4.7

2010. nov. 26. 03:06
 5/6 anonim ***** válasza:
hogy az első mekkora egy faszláma...
2010. nov. 26. 08:00
 6/6 anonim válasza:
szerintem próbálj utána nézni a könyvedben, a sokszínű matematikában(10.) van egy hasonló...
2010. nov. 27. 03:44