Egy matematika versenyen két feladatot tűztek ki. Az első feladatot az indulók 70%-a, a másodikat 60%-a oldotta meg. Minden induló legalább egy feladatot megoldott és kilencen mindkét feladatot megoldották. Hányan indultak a versenyen?2010. okt. 16. 18:37
1/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Azt hiszem, erre volt az a megoldás, hogy 60+70=130, tehát 30% oldotta meg mindkét feladatot. Ha a 30% 9 fő, akkor....
Gondolom innen már megy...
2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen a segítséget!
2010. okt. 16. 19:15
3/4 anonim válasza:
Ha az indulók száma x
az elsőt 0,7x ember oldotta meg
a másodikat 0,6x ember oldotta meg
tudjuk, hogy 9-en mindkettőt megoldották, és nem volt olyan, aki egyet sem.
az első feladatot megoldó emberek számát összeadjuk azzal a számmal, ahányan a másodikat oldották meg, és mivel 9-en mindkettőt megoldották, ezért 9-et levonunk belőle, mert őket tartalmazza a 0,7x és a 0,6x is.
x=0,7x+0,6x-9
ebből: x=30
az elsőt megoldották 0,7*30=21-en
a másodikat 0,6*30=18-an
mindkettőt megoldották 9-en
21+18-9=30
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már teljesen világos!
2010. okt. 17. 11:18