Hogyan számolom ki a szabályos hatszög területét?


Házinak kaptam egy olyat hogy

egy szab. 6szög alapú egyenes hasáb alapéle 0,4 cm, magassága 23 cm.

Mekkora a térfogata?


hát ahhoz hogy bármihez kezdjek ki kell számolnom a területét a 6szögnek. :S


2010. nov. 25. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
behúzod az átlóit, és lám-lám keletkezett 6 db szabályos háromszöged, aminek ugye minden oldala egyenlő. A hatszög területe a 6 kis háromszög területének összege. Üdv
2010. nov. 25. 19:11
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
és a kis szabályos 3szögnek pedig behúzol 1 magasságot és pitagorasz tétellel ezt ki tudod számolni. és akkor a kis háromszög területét már tod is: a*ma/2 ha megvan a kis3szög területe akkor ezt szorzod 6-al és kész
2010. nov. 26. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

magasság sem kell.

T= a^2 * sqrt3 /4

2010. nov. 26. 13:57
 4/10 anonim ***** válasza:
miért nem kell a magasság?? 1 háromszög terültéhez mindenféleképpen kell a magasság
2010. nov. 26. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
a szabályos háromszögéhez nem feltétlen kell. Amint az előbb leírtam T = a^2 * sqrt3 /4
2010. nov. 27. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:

az odáig rendben van, de ezt a képletet nem naon tanítják középsuliban szerintem,,,

én amúgy is csak leírtam hogy 1 megoldást ami szerintem a legjobb

2010. nov. 28. 12:20
 7/10 anonim válasza:
12. osztály, matek feladatgyűjtemény, 132/1760:D Mai házim. Amúgy A=04^2*gyök3/4*6 ez egyenlő 0.96*gyök3/4 továbbegyenlő: kb. 2.5cm2. V=6*(m*a)+2*A =60,2cm3. Nekem ez jött ki:D
2011. okt. 11. 22:21
 8/10 k.lau13 ***** válasza:

de durva hogy hetedikes vagyok és ugyanez a házim csak más számokkal...


(bocs ezt muszáj volt :D)

2012. máj. 13. 15:51
 9/10 anonim válasza:
Nem kell a magasság. Bármely háromszög területe megadható két oldalból és az általuk közrezárt szögből. T=(a*b*sin(közrezárt szög))/2
2015. dec. 1. 01:28
 10/10 ss88 válasza:

"magasság sem kell.

T= a^2 * sqrt3 /4"


Ebben benne van a magasság, ugyanis az egyenlő oldalú háromszög (vagy szabályos háromszög) magassága, az alap (a)

szorozva gyök 3 / 2-vel amit megszorozva a / 2 -vel kijön a fenti képlet..

2018. ápr. 11. 04:49