2009. jan. 14. 19:16
1/4 anonim válasza:
Csináltam egy 10 cm sugarú kört ennek a íve vagyis a kőr negyede 8 cm enyit tesz meg 15 perc alatt ez x 4 az 32cm.
Ez szorozva 10 zel mivel a kicsinyítés tízszeres 320cm, ha a felezőn az egyméteres mutató felét érted akkor 320/2=160cm.
2/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
A nagymutató 1 óra alatt teljesen körbe fordul. 1 méter a kör sugara. 2*r*(pí)=K, a mutató vége 6,28 métert tesz meg, a fele pedig 3,14 métert.
Egyébként ha ez logikai kérdés akkor lehet, hogy semekkora utat nem tesz meg, mert egy óra múlva is ott fog állni a mutató ahol most! Ha viszont fizika órán kérdezték és a kérdés az elmozdulásra vonatkozott, akkor is az utóbbi a válasz: elmozdulás=0 (nulla)!
3/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
persze, igazad van, de nem azt kérdezték, milyen messze lesz a kiindulástól, hanem, hogy mekkora UTAT tesz meg.
4/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Igen. A második mondatomban le is írtam:"1 méter a kör sugara. 2*r*(pí)=K, a mutató vége 6,28 métert tesz meg, a fele pedig 3,14 métert."