Egy toronyóra nagymutatója 1m hosszú. Mekkora utat tesz meg a nagymutató végpontja és felezőpontja 1 óra alatt?

2009. jan. 14. 19:16
 1/4 anonim válasza:
16%

Csináltam egy 10 cm sugarú kört ennek a íve vagyis a kőr negyede 8 cm enyit tesz meg 15 perc alatt ez x 4 az 32cm.

Ez szorozva 10 zel mivel a kicsinyítés tízszeres 320cm, ha a felezőn az egyméteres mutató felét érted akkor 320/2=160cm.

2009. jan. 14. 20:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A nagymutató 1 óra alatt teljesen körbe fordul. 1 méter a kör sugara. 2*r*(pí)=K, a mutató vége 6,28 métert tesz meg, a fele pedig 3,14 métert.

Egyébként ha ez logikai kérdés akkor lehet, hogy semekkora utat nem tesz meg, mert egy óra múlva is ott fog állni a mutató ahol most! Ha viszont fizika órán kérdezték és a kérdés az elmozdulásra vonatkozott, akkor is az utóbbi a válasz: elmozdulás=0 (nulla)!

2009. jan. 16. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
persze, igazad van, de nem azt kérdezték, milyen messze lesz a kiindulástól, hanem, hogy mekkora UTAT tesz meg.
2009. jan. 17. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. A második mondatomban le is írtam:"1 méter a kör sugara. 2*r*(pí)=K, a mutató vége 6,28 métert tesz meg, a fele pedig 3,14 métert."
2009. jan. 18. 10:14