Ezt az egyenletet (10. oszt. ) hogyan kell megoldani?


megpróbáltam megoldani de mindig negatív szám jött ki a gyökjel alatt. :S


1 1 4

- - - = - -

X Y 5


X-Y=4


2010. nov. 24. 21:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2010. nov. 24. 21:52
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]

ez talán segít

2010. nov. 24. 22:54
 3/14 anonim ***** válasza:

x-y=4


Ebből kifejezed mondjuk az x-et, tehát x=4+y.

Aztán ezt behelyettesíted a felső egyenletbe (az x helyére azt írod, hogy 4+y). Aztán kiszámolod. Ha elakadtál segítek, de megcsinálni nem fogom. :)

2010. nov. 24. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:

:))

Na jól kiszúrtál velem, te gyerek. 15 éve nem csináltam hasonló feladatot, de most úgy voltam vele, hogy nehogymánebírjammegcsinálni!!!!

éééés, nekem kijött :)

Egy órámba telt, mire a fogaskerekeket beizzítottam odabent, de megoldottam. :DDD

Neked sikerült már?

2010. nov. 24. 23:07
 5/14 A kérdező kommentje:

sajnos nem :S

a gyök alatt mínusz jön ki:S

2010. nov. 24. 23:08
 6/14 A kérdező kommentje:
ha 0-ra rendezem akkor nekem ennyi jón ki: 4y(másodikon)+16y+20=0
2010. nov. 24. 23:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor valahol a zárójelfelbontást szúrod el, mert -20.
2010. nov. 24. 23:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha bemásolod, én kijavítom, hogy hol rontottad el.
2010. nov. 24. 23:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Na mindegy akkor. :D

De egyébként sokszor ha minusz jön ki, akkor az nem jelenti azt, hogy elrontottál valamit, hanem csak egyszerűen nincs megoldása.

2010. nov. 25. 08:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lett a másodfokú egyenleted.

Nincs megoldása a feladatnak.

2010. nov. 25. 09:17
1 2