A Balatonon 150km/h sebességű orkán erejű széllel kisért vihar söpör végig. Mennyi idő alatt vonul végig a tó teljes hosszán,ha a Balaton kb. 75 km hosszú?
aki megtudná nekem mutatni nagyon megköszönném és menne a zöld kéz!!
2010. nov. 24. 19:49
1/3 anonim válasza:
nem elég simán az hogy: t=s/v vagyis idő=út osztva a sebességgel?
mert akkor t=75/150 = 0.5h
Tehát fél óra alatt.
De nem tudom, hogy elég-e ez így vagy kell-e még bele számolni vmit.
2/3 A kérdező kommentje:
én nem tudom, azért kérdezem
de azért köszi zöld kéz
2010. nov. 24. 20:13