Egy fizika feladatban tudsz segíteni?

Van egy m tömegű test, és a két oldalára van két l hosszúságú, D direkciós állandójú rugó rakva. Az egyik rugó irányába elkezdjük tolni F erővel és elengedjük. Mekkora lesz az amplitúdó és a rugók energiája?
2010. nov. 24. 18:18
 1/3 BKRS ***** válasza:

Gondolom ez azt jelenti, hogy addig toljuk F erovel amig csak lehet.

Ha a direkcios allando az ugyanaz mint a rugo allando,

akkor helyben vagyunk, ha az a rugomerevsegkent kozismert allando, akkor meg gubanc lesz.

A rugo ereje s elmozditas eseten: s/D

Ket rugo van:

F=2s/D

s=FD/2 ez egyben az amplitudo.

A rugok energiaja osszesen (s^2)/2D= (F^2)D/8.

2011. szept. 29. 20:43
 2/3 BKRS ***** válasza:
Ah, most latom nem folyo ho 24 hanem egy eves feladat.
2011. szept. 29. 20:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, de azért köszönöm a választ.
2011. szept. 29. 22:00