Van egy m tömegű test, és a két oldalára van két l hosszúságú, D direkciós állandójú rugó rakva. Az egyik rugó irányába elkezdjük tolni F erővel és elengedjük. Mekkora lesz az amplitúdó és a rugók energiája?2010. nov. 24. 18:18
1/3 BKRS válasza:
Gondolom ez azt jelenti, hogy addig toljuk F erovel amig csak lehet.
Ha a direkcios allando az ugyanaz mint a rugo allando,
akkor helyben vagyunk, ha az a rugomerevsegkent kozismert allando, akkor meg gubanc lesz.
A rugo ereje s elmozditas eseten: s/D
Ket rugo van:
F=2s/D
s=FD/2 ez egyben az amplitudo.
A rugok energiaja osszesen (s^2)/2D= (F^2)D/8.
2/3 BKRS válasza:
Ah, most latom nem folyo ho 24 hanem egy eves feladat.
3/3 A kérdező kommentje:
Igen, de azért köszönöm a választ.
2011. szept. 29. 22:00