5. Egy téglalap alakú tánctermet, melynek méretei 9,10 méter és 11,55 méter, négyzet alakú, azonos nagyságú járólappal szeretnének hézagmentesen és csak egész lapokkal lefedni. Bármilyen egész cm élhosszúságú, tetszőleges mennyiségű járólap beszerezhető.2010. nov. 23. 16:13
1/2 anonim válasza:
A megoldás a 858.
A két szám legnagyobb közös osztója a 35, tehát 35*35-ös járólapokkal maradék nélkül le lehet fedni a téglalapot. 1155/35=33 , 910/35=26 , tehát 33*26 darab kell.
2/2 anonim válasza:
26*33=858 darab 35*35 centis járólap szükséges