Valaki segítene a matek házimat megoldani? Nem voltam az órán amikor vettük!

Figyelt kérdés
Hány tonna cukorrépában van 4,8 t cukor?
2010. nov. 22. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ehhez tudnunk kéne azt, hogy egy adott mennyiségű cukorrépának mekkora a cukortartalma...
2010. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kata000001 válasza:

Igen, tudni kellene a cukortartalmat.


Ha azt tudjuk, hogy 1 tonna cukorrépa hány tonna (esetleg kiló vagy más tömegegység) cukrot tartalmaz, akkor egyszerűen (ha szükséges, a mértékegységek átváltása után) ezzel a mennyiséggel osszuk el a 4,8 t-t és megkapjuk, hogy hány tonna cukorrépa kell a 4,8 t cukorhoz.

A cukorrépa mennyisége=4,8/(1 t répában lévő cukor mennyisége)


Ha azt tudjuk, hogy hány tonna répában van 1 tonna cukor, akkor a keresett mennyiséget úgy kapjuk, hogy a 4,8 t-t megszorozzuk az egy tonna cukorhoz szükséges répa mennyiségével.

A cukorrépa mennyisége=4,8*(1 t cukorhoz szükséges répa mennyisége)



Ha pedig azt tudjuk, hogy a répa hány százaléka cukor, akkor a keresett mennyiség a 4,8 t megszorozva 100-zal és ez még osztva a megadott százalékkal.

A cukorrépa mennyisége=4,8*(100/megadott százalék)


Egyébként ezek sima arányszámolások, esetleg százalék számítás. Biztosan rájöttél volna, ha kicsit gondolkozol rajta.


Remélem az összes lehetőséget számba vettem

Legközelebb fogalmazz pontosabban, talán választ is hamarabb kapsz.

2010. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

én azt olvastam valahol, hogy ~18%-os cukortartalma van a cukorrépának... akkor ha ezt behelyettesítjük abba, amit az előző válaszoló írt, akkor az valahogy így nézne ki: 4.8*100/18= az nálam ~26.6

remélem jó...

2010. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!