Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom ezt megoldani?...

Hogyan tudom ezt megoldani? (matek)

Figyelt kérdés

Egy vállalat a csavarkészleteinek 44%-át 'A' gyártótól veszi, a a maradékot pedig 'B' gyártótól. Az egyes gyártók által gyártott csavarok átmérője normál eloszlású, 0,16 mm-es normál szórással. Az 'A' gyártós csavarok átlagos átlagos átmérője 1,56 mm. A 'B' gyártós csavarok 24,2%-ának kisebb az átmérője, mint 1,52 mm.


a.) Mennyi a 'B' gyártó által gyártott csavarok átlagos átmérője?


b.)'B' gyártó 8000 csavart készít egy nap. Minden darabod 15 Ft nyeresége van, feltéve, hogy az átmérője 1,52 mm és 1,83 mm között van. Az 1,52 mm-nél kisebb átmérőjű csavarok kiselejtezése csavaronként 8,50 Ft. Az 1,83 mm-nél nagyobb darabokat a gyártó 5 Ft profittal adja el.

Mennyi 'B' gyártó várható profitja?



Aki ezt meg tudja oldani, annak minden tiszteletem, és megy a felpont. :) :)


2010. nov. 17. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a) rész megoldása tegnap esti kérdés volt itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2010. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt láttam utóleg bocsi. és köszi, ha te oldottad meg :) Viszont a másik szerintem elég húzós, és nem nagyon megy... :S
2010. nov. 17. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, vajon tényleg a MOL aktuális versenyében szerepel ez a feladat? Nekem az a tippem, hogy igen...
2010. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!