Egy feladat magyarázásában használták, de nem írták, meg hogy miért. Illetve azt sem, hogy miért =1-el.
A segítséget előre is köszi!
2010. nov. 16. 16:08
1/3 anonim válasza:
1/(1*2)=1-1/2
1/(2*3)=1/2-1/3
1/(3*4)=1/3-1/4
...
1/(k(k+1))=1/k-1/(k+1)
Így könnyen látszik, hogy az n-edik részletösszeg: 1-1/(n+1), azaz a sor konvergens, határértéke 1.
2/3 anonim válasza:
használd a D'alambert-féle hányados kritériumot:
lim (an+1)/an
x->végtelen
ha A=1, akkor szívás, ezzel a módszerrel nem tudtad eldönteni a konvergenciát.
ha A>1 divergens
ha A<1 akkor konvergens.
Kiszámoltam, =1, így nem tudom eldönteni még a jelenlegi tudásommal... Talán amit az első írt.
3/3 anonim válasza:
csak tudnám mi értelme volt a 2. válasznak...
az első tök jól leírta.