Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matek gyakorló feladat...

Egy matek gyakorló feladat kifogott rajtam, valaki segít?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést, gyakorlásnak választottam de kifogott rajtam.A legelőtől Matyiék házáig dimbes-dombos út vezet. Gyalogosan lefelé menet 5km/h, felfelé menet 2km/h sebességgel lehet haladni. Az út a legelőtől hazáig 3óra 30 percig tart, otthonról a legelőre pedig 4óra 48 percig. Milyen messze van a legelő Matyiék házától?
2010. nov. 15. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A feladat egy egyenletrendszeren alapul. Mivel t=(s/v) (feltételezem hogy emelkedőn és lejtőn egyenesvonalú, egyenletes mozgást végzett), ezért

(1) (x/5)+(y/2)=3,5

(2) (y/5)+(x/2)=4,8


Két ismeretlen két egyenlet, ezt szerintem meg tudod oldani. A feladatra a válasz pedig pontosan x+y. (Nyilván ennek a értékegysége km lesz.

2010. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!