Ezt a kérdést, gyakorlásnak választottam de kifogott rajtam.A legelőtől Matyiék házáig dimbes-dombos út vezet. Gyalogosan lefelé menet 5km/h, felfelé menet 2km/h sebességgel lehet haladni. Az út a legelőtől hazáig 3óra 30 percig tart, otthonról a legelőre pedig 4óra 48 percig. Milyen messze van a legelő Matyiék házától?2010. nov. 15. 19:46
1/1 anonim válasza:
A feladat egy egyenletrendszeren alapul. Mivel t=(s/v) (feltételezem hogy emelkedőn és lejtőn egyenesvonalú, egyenletes mozgást végzett), ezért
(1) (x/5)+(y/2)=3,5
(2) (y/5)+(x/2)=4,8
Két ismeretlen két egyenlet, ezt szerintem meg tudod oldani. A feladatra a válasz pedig pontosan x+y. (Nyilván ennek a értékegysége km lesz.