FONTOS2010. nov. 15. 18:53
1/4 anonim válasza:
1+2+3=6 ; 6-ot osszeadni az n-nel nem lehet, csak osszevonni igy lesz 6n ; 6n=n(n+1) a 6ot osszeadod az 1-el, az lesz 7+n a negyzeten (masodikon) gondolom en:P remelem segithettem, de ha ebbol kell felelj holnap matekoran azert ne jelentkezz;))
2/4 anonim válasza:
1+2+3=6 ; 6-ot osszeadni az n-nel nem lehet, csak osszevonni igy lesz 6n ; 6n=n(n+1) a 6ot osszeadod az 1-el, az lesz 7+n a negyzeten (masodikon) gondolom en:P remelem segithettem, de ha ebbol kell felelj holnap matekoran azert ne jelentkezz;)) bocs ez lemaradt ---->>> 7+n a negyzeten az lesz gyokalatt 7+n
3/4 anonim válasza:
sztem nem jó az előző, 6+n=/=6n..
4/4 anonim válasza:
első. én nem értem, mit akarsz írni.
Kérdés: ahogy általában teljes indukciót mindig is csinálja az ember.
n=1 re megnézed, 1=1(1+1)/2 , ez igaz.
Most feltesszük, hogy n-re már beláttuk, és ennek segítségével szeretnénk n+1re.
Ha n-re igaz, akkor 1+2+3+...+n=n(n+1)/2 a feltevés szerint. Hozzáadunk mindkét oldalhoz n+1-et, így
1+2+3+..+n+(n+1)=n(n+1)/2 + n+1= (n+2)8n+1)/2 -t kapunk, ami pont az, amit bizonyítani akartunk.