Egy 17 cm sugarú körbe 30 cm hosszú húrt rajzolunk. Milyen messze van a húr a kör középpontjától?

2010. nov. 14. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 cm . Persze ezt csak akkor írd be ha már több ötleted nincs . XD Am te hanyadikos vagy , melyik suliba jársz?
2010. nov. 14. 15:55
 2/13 anonim ***** válasza:
(17^2-(30/2)^2)^1/2=(289-225)^1/2=64^1/2=8
2010. nov. 14. 16:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Rajzold meg a feladatot, s mindjárt látod, mi a megoldás.
2010. nov. 14. 16:05
 4/13 anonim ***** válasza:
rajzold le, a húrhoz húzd be 2 sugarat, utána már nem nehéz.
2010. nov. 14. 16:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi az elméleti megoldása ennek?
2010. nov. 14. 16:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Adott egy egyenes (a kör egy húrja) és egy pont (a kör középpontja). Elméletileg mit értünk egy pont és egyenes távolságán?
2010. nov. 14. 23:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyszerű Pitagorasz-tétel.


x^2+15^2=17^2

x^2+225=289

x^2=64

x=8

2010. nov. 15. 20:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet pitagorasz tétel, mert nem lehet derékszögű a háromszög. Ez egy egyenlő oldalú háromszög, az oldalai a kör sugara és az alapja a 17 cm.


Eddig jutottam.

2010. nov. 16. 02:05
 9/13 anonim ***** válasza:
* Nem egyenlő oldalú hanem egyenlő szárú...
2010. nov. 16. 02:12
 10/13 anonim ***** válasza:
A távolságot mindig derékszögben mérjük.
2010. nov. 16. 07:22
1 2