2010. nov. 14. 15:49
1/13 anonim válasza:
Szerintem 4 cm . Persze ezt csak akkor írd be ha már több ötleted nincs . XD Am te hanyadikos vagy , melyik suliba jársz?
2/13 anonim válasza:
(17^2-(30/2)^2)^1/2=(289-225)^1/2=64^1/2=8
3/13 anonim válasza:
Rajzold meg a feladatot, s mindjárt látod, mi a megoldás.
4/13 anonim válasza:
rajzold le, a húrhoz húzd be 2 sugarat, utána már nem nehéz.
5/13 anonim válasza:
Mi az elméleti megoldása ennek?
6/13 anonim válasza:
Adott egy egyenes (a kör egy húrja) és egy pont (a kör középpontja). Elméletileg mit értünk egy pont és egyenes távolságán?
7/13 anonim válasza:
Szerintem ez egyszerű Pitagorasz-tétel.
x^2+15^2=17^2
x^2+225=289
x^2=64
x=8
8/13 anonim válasza:
Szerintem nem lehet pitagorasz tétel, mert nem lehet derékszögű a háromszög. Ez egy egyenlő oldalú háromszög, az oldalai a kör sugara és az alapja a 17 cm.
Eddig jutottam.
9/13 anonim válasza:
* Nem egyenlő oldalú hanem egyenlő szárú...
10/13 anonim válasza:
A távolságot mindig derékszögben mérjük.