Mekkorák a egyenlőszárúháromszög szögei ha az egyik szöge 20 fokkal nagyobb mint a másik? SEGÍTSÉG:S

lehet h hülye vok de nem tudom:S
2010. nov. 12. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A háromszög belső szögeinek összege 180 fok.

Az egyelő szárú háromszögnek két szöge egyenlő. (Amelyek az alapon fekszenek.


Így két lehetőséged van: (ha az "a" szögnél a "b" 20 fokkal nagyobb

a+a+b= a+a+a+20=180

3a=160

a=53,3333...

b=73,333...


Ha a b a kisebb:

a+a+b=b+20+b+20+b=180

3b+40=180

3b=140

b= 46,66666...

a=66,66666...

2010. nov. 12. 21:28
 2/2 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm:D
2010. nov. 12. 21:32