lehet h hülye vok de nem tudom:S2010. nov. 12. 21:09
1/2 anonim válasza:
A háromszög belső szögeinek összege 180 fok.
Az egyelő szárú háromszögnek két szöge egyenlő. (Amelyek az alapon fekszenek.
Így két lehetőséged van: (ha az "a" szögnél a "b" 20 fokkal nagyobb
a+a+b= a+a+a+20=180
3a=160
a=53,3333...
b=73,333...
Ha a b a kisebb:
a+a+b=b+20+b+20+b=180
3b+40=180
3b=140
b= 46,66666...
a=66,66666...
2/2 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm:D
2010. nov. 12. 21:32