A matek házimban segítenél?


Nem igazán értem:/ örülnék ha valaki eltudná magyarázni:(

előre is köszönöm szépen:))


Egy téglalap egyik oldala 3 cm-rel rövidebb, mint a másik. A rövidebb oldallal megegyező oldalú négyzet területe 18 cm2-rel kisebb , mint a téglalap területe. Mekkorák a négyzet és a téglalap oldalai?


2010. nov. 11. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jajj, pont ezt veszzük, én sem értem.

amúgy TK-ban nincs benne? mert nekünk egy csomó mintapélda van benne, keresd ki onnan.:)

2010. nov. 11. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A rövidebb oldal: x

A hosszabb oldal: x+3


x*x+18=x*(x+3)

x*x+18=x*x+3x

18=3x

x=6


téglalap: 6,9

négyzet? 6,6

2010. nov. 11. 19:58
 3/11 A kérdező kommentje:

:) De van, csak hát néha az sem segít túl sokat:/ Remélem te is rájössz előbb-utóbb^^


Második nagyon köszönöm:)

2010. nov. 11. 19:59
 4/11 anonim válasza:

Hali helytelen amiket írtak!


A helyes válasz


(x-3)*x-18=(x-3)*(x-3)

x^2-3x-18=x^2-6x+9

3x=27

x=9


Így a=9-3=6

b=9

2010. nov. 12. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerinted nekem milyen eredmény jött ki okoska?
2010. nov. 12. 17:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy mindketten jól gondolkoztak...Az egyiküknél az x a hosszabbik oldalt jelenti, a másiknál a rövidebbiket.
2010. nov. 12. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bocsi kicsit hülyén néz ki...

2010. nov. 12. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezért nem is értettem, hogy miről beszél az illető.
2010. nov. 12. 21:35
 9/11 anonim válasza:
Mert szerintem ő azt hitte, hogy te 6 egész 9 írtál(6,9) és nem 6 és 9 külön:)
2010. nov. 13. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Az lehet.
2010. nov. 13. 12:14
1 2