Az orkán sebessége 40m/s. Mennyi iydő alatt söpör végig egy 480 km-es útszakaszon?

beteg voltam amikor vették, most próbálom megcsinálni, és nem értem. hogyan kell ezeket megcsinálni? :$

köszi a válaszokat előre.


2010. nov. 11. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű:

a sebesség egyenesen arányos a megtett úttal, és fordítottan arányos az eltelt idővel:

1: felvesszük az adatokat:


v = 40m/s

s = 480 km = 480000 m

---------------------

t = ?


Namost, a szükséges képlet a következő: s=v.t

Azaz, t=s/v, vagyis ha elosztod az utat a sebességgel, megkapod a szükséges időt.

t=s/v = 480000m / 40m/s = 12000sec, ami összesen 200 perc, ami 3,3 óra. Tehát a 480 kilométert a 40m/s sebességű szél kicsit több, mint három óra alatt teszi meg.


FONTOS: mielőtt belekezdesz az ilyen feladatokra, nagyon oda kell figyelni, hogy egyezzenek a mértékegységek: vagy méter-per-szekundum meg méter, és akkor az eredményt is méter-per szekundumban, méterben vagy másodperben kapod, vagypedig ha az adatok órában és kilométerben vannak megadva, akkor kilométer-per-óra lesz a sebesség, stb.


A lényeg, hogy a képletben SOHA nem szabad keverve használni az órákat, métereket, perceket, hanem ma méter, akkor szekundum és méter-per-szekundum,

az órának a párja meg a kilométer, és a km/h.

2010. nov. 11. 10:01
 2/3 anonim válasza:

Az első válaszolónak igaza van!


Egyébként ha valaminek 40 m/s a sebessége, akkor az azt jelenti, hogy másodpercenkét, tehát egy másodperc alatt 40 métert tesz meg.


Tehát ha a 480 000-at elosztod 40-nel, megkapod az időt, természetesen másodpercben.

2010. nov. 11. 11:07
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen. :)
2010. nov. 11. 13:48