7. -es matek feladat 3 2 - - 7x 7 Ki lehet vmit emelni? és mit lehet ki emelni ez lenne a kérdés

2010. nov. 10. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdést, drága moderátoraink kiemelik, és átrakják másik kategóriába!
2010. nov. 10. 19:28
 2/6 anonim válasza:

Mit keres ez a családi kapcsolatok kategóriában???


Egyébként ennek így semmi értelme nincs.

A kettő kötőjel egyenlőségjel akar lenni?

2010. nov. 10. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondolt:

32-(-7)x7

Nem lehet kiemelni semmit. A szorzást előbb kell elvégezni külön zárójel nélkül is, tehát

32-(-7)x7=32-(-49)=32+49=81

2010. nov. 10. 19:54
 4/6 anonim válasza:
Tudnál mondani olyan esetet, aminél végrehajtható kiemelés?
2010. nov. 10. 20:31
 5/6 A kérdező kommentje:

az lenne hogy, Három heted X - Kettö heted.

Ki lehet emelni vmit, és mit lehet kiemelni.

Az x-után az 1 minusz jel

2010. nov. 10. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
egy kicsi pontosabban fogalmazd meg, 3 heted=2 heted-x????
2010. nov. 11. 13:14