Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika beadandó, segítség?

Fizika beadandó, segítség?

Figyelt kérdés

a következő a témám: Hőmérsékletváltozások által bekövetkezett méretváltozások miatti problémák a háztartásban


de ötletem sincsen h mit írhatnék. természetbenieket tudok, vezetékek megnyúlása, híd, csengő. de mit írhatok a háztartásihoz?


2010. nov. 10. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát például ott van a hűtőgép. A modern önleolvasztós masinákkal nincs ilyen, de a régebbi modelleket rendszeresen le kell olvasztani, mert ha jól hűt, akkor a bent lévő pára ráfagy a fagyasztórészre, ahol egyre vastagabb jégréteg kezd felhalmozódni. Ha túl vastagra fagy a fagyasztórész külsején a jég, akkor az könnyen szétfeszítheti a fagyasztódobot, aminek a falában megy a freon (vagy egyéb hűtőgáz/folyadék), és ha megreped, akkor kiszökik. Mérgező, környezetszennyező, és annyi a hűtőgépnek is. Igazából csak ártatlan vízpára, de a fagyasztóra lecsapódva jég formájában kitágul, és kárt okozhat.


Másik:

Mekiben kaptam a dobozformájú poharat, akartam tölteni bele forró teát, és amint beleöntöttem, azonnal eltörött. Sajnálatosan annak a pohárnak viszonylag nagy volt a hótágulási együtthatója, és ahogy a meleg víz hatására kitágult, azonnal el is törött. A kerámiának kisi a hőtágulási együtthatója, ezért bármilyen forró vizet töltesz bele, nem törik el.


Mégegy:

fater betette múltkor a sörét a fagyasztóba, és el is felejtette. Másnapra lett ugyan finom sörfagyi, de a sörösüvegbe a sörjég már nem fért bele, így széttörte az üveget. Ha beteszel valamit a fagyasztóba, vigyázni kell, hogy a folyadék az edényben(üvegben, pohárban) ne töltse ki teljesen, hanem a jégnek ugye több hely kell, mint a víznek.


Mégegy: Pingpongoztam sokat általánosban, és ha behorpadt a pingponglabda, akkor ki kellett főzni. Beleraktuk egy edénybe és alágyújtottunk. A benne levő levegő ugye forraláskor kitágul, és kinyomja a horpadást szép simára.


Aztán a kuktát (nemtudom van-e Nektek ilyen, bablevest szokás benne főzni) se lehet kinyitni, amíg le nem hűl egy kicsit. ugye az arról szól, hogy nagy nyomáson nem 100 fokon forr a víz, hanem már 70 körül, így gazdaságosabban lehet olyan cuccokat főzni, amit több óráig kell főzni. Belül a levegő kitágul, és odaszorítja a fedőt a kuktához (tudni kell, hogy a kukta fedele befelé nyílik).


Hirtelen ennyi, de ha eszembe jut még valami, akkor írok.



Feri(24)

2010. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!