Ha feltételezzük, hogy egy túktojás szabályos gömb, és ha a 4 cm átmérőjű tojás 50 forint, akkor megéri-e az 5.5 cm átmérőjű tojásért 90 forintot adni?
márc. 25. 06:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri
Nem éri meg
Leírom kommentben
8 szavazat
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Úgy néz ki valaki bukni fog matekból.
márc. 25. 07:05
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
5.5/4 = 90/50 ?
márc. 25. 07:06
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Meg sztem progizásból is bukta lesz 😄
márc. 25. 07:07
 4/14 krwkco ***** válasza:
65%

"megéri-e az 5.5 cm átmérőjű tojásért 90 forintot adni?"

Bőven. Majdnem 130 forintot ér az a tojás a súlya alapján.

márc. 25. 08:54
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Bőven megéri, több mint a duplája a térfogata!
márc. 25. 09:00
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

(5,5/4)^3=2,6 > 90/50=1,8

Bőven megéri, mert a tojás térfogata sokkal nagyobb mértékben nagyobb, mint az ára (1,8-szoros ár helyett 2,6-szoros térfogat).

Ugye a térfogat az átmérő (vagy a sugár) harmadik hatványával (=köbével) arányosan növekszik.

márc. 26. 00:11
 7/14 anonim ***** válasza:
#5-ös voltam: Tessék számolni, leírom betűkkel:: Gömb térfogata: pi per 6 szorozva D a harmadikon.
márc. 26. 07:26
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ha feltételezzük, hogy egy túktojás szabályos gömb"

Ezt már - talán - mégse tegyük!

Vagy, ha igen, akkor tételezzük fel azt is, hogy a piramis kocka!

márc. 26. 09:35
 9/14 anonim válasza:

4cm 50Ft

1 cm 12,5(50:4)Ft

5,5cm 68,75Ft (12,5x5,5)


Nem, nem éri meg.

márc. 26. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
ma 14:49: Térfogatot számolj te szerencsétlen ne átmérőt! (tudod mit jelent a térfogat?)
márc. 26. 15:33
1 2