Kicsi matek. Hogy kezdjek neki?


3x+20=4(x-8)+30

1,8x+12>=-2(1,2x-3)+2


hogy kell? :S


2010. nov. 8. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

ejj,iylenkor matekozni?:S

3x+20=4x-32+30

3x+20=4x-2 |+2

3x+22= 4x |-3x

22=x

a másikat próbáld meg maagdtól:)ne lustulj,leírtam,.,hogyan kell,próbálj meg rájönni amagdtól,ha nagyon nem megyakk segítek:)

2010. nov. 8. 22:58
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
zárójelet először fel kell bontani:)
2010. nov. 8. 22:59
 3/7 anonim válasza:
74%

3x+20=4*(x-8)+30 ///először felbontjuk a zárójelet, szorozzuk (x-8)-at 4 el, minden tagot. ez lesz belőle:


3x+20=4x-32+30 >> 3x+20=4x-2 ///hozzáadunk mindkét oldalhoz 2-őt


3x+22=4x ///kivonunk mindkét oldalból 3x-et


22=x << az eredmény 22


Ellenőrzés:


Bal oldal,

3*22+20= 86

Jobb oldal,

4*(22-8)+30 =86


másodikat ugyanezzel a meglodásmenettel próbáld.

2010. nov. 8. 23:00
 4/7 A kérdező kommentje:

most jutottam el idáig.. hat órám volt aztán rohantam haza, után matek, rögtön utána magyar, hazaértem már rohantam is edzésre aztán megtanultam még a többit és most vagyok itt :S

köszönöm a válaszokat! :)

2010. nov. 8. 23:04
 5/7 A kérdező kommentje:

akkor most úgy kell, hogy

1,8x+12≥-2(1,2x-3)+2

1,8x+12≥-2*1,2-2x+6+2

1,8x+12≥8,2x

?

de innen hogyan tovább? jól csináltam egyáltalán? :S

2010. nov. 8. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A ket feladat megoldasa a kovetkezo:


3x+20=4(x-8)+30

1,8x+12>=-2(1,2x-3)+2


Az elso a legegyszerubb mert csakl egy egyenlet.

4(x-8)+30 = 3x+20 (eltuntetjuk a sarojelt)


4x-32+30=3x+20

4x-2 = 3x+20 (Rendezuuk balra az ismeretlent es jobra a szamokat ha atviszunk valamit az egyenlet ellentetes oldalara elojetl kell valtani)


4x-3x =20+2

x=22


A masdik feladat egy egyenlotlenseg itt nem csrelhetetd fel a sorrendet azaz megis de akkor megvaltozik az egyenlotlenseg.

Tehat:

1,8x+12>=-2(1,2x-3)+2 (Eltuntetjuk a zarojelt)


1,8x+12>=-2,4x+6+2 (Rendezzuk balra az ismeretlent es jobra az ertekeket)


1,8x+2,4x>=-12+8

4,2x>=-4

x>=-20/21


Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.

2010. nov. 9. 09:39
 7/7 A kérdező kommentje:

közben jött hozzám a matektanár és mostmár értem úgy nagyjából.. :) csak félek mindig hogy elrontom.. :D

na mindegy^^ köszi a válaszokat :]]

2010. nov. 9. 20:15