Kémia, segítene valaki? (lécike) Házif.


Léci valaki segítsen hogy kell ezeket a feladatokat megcsinálni??

Hogy kell ezeket megcsinálni??

1, Atom elektronszerkezete ismered fel..

a, 1s2 2s2 2p6 3s2

b, 1s2 2s2 2p6 3s2 3p5

c, 1s2 2s2 2p6 3s2 3p3

d, 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d6


2, írd fel alapállapotú atomok elektronszerkezete..

a, B.............

b, F.............

c, Al............

d, Zn............


léci :( segítsen valaki aki érti is :)

Köszi előre is


2010. nov. 8. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Összeszámolod a kitevőben lévő számokat (amik amúgy az elektronok számát jelentik az egyes pályákon) . Amennyi az elektronszám, annyi a protonszám. A protonszám pedig egyenlő a rendszámmal.


A másodiknál meg megnézed az adott elem rendszámát. A rendszám egyenlő a protonszámmal és az elektronszámmal.

Ha rájöttél hány elektron van benne, akkor elkezded felríni úgy, ahogy az első feladatban látod.

s pályán mindig max 2 elektron lehet, p pályán 6, d pályán max 10 elektron.


A pályák sorrendje pedig: 1s, 2s, 2p, 3s, 3p, 4s, 3d

2010. nov. 8. 16:55
 2/3 anonim ***** válasza:

számold össze az elektronokat, az kiadja a rendszámot, mert ugyanannyi proton van benne, mint elektron:

a; 2+2+6+2=12 a 12es rendszámú elem pedig a Mg.

b; 2+2+6+2+5= 17 17es rendszámú Cl

így tovább a többit...


a másik feladatnál meg ugyanez visszafelé.

tudod, hogy mennyi a rendszáma és ebből felírod őket:

a; B-nek 5, akkor 1s2 2s2 3p1 (mert 2+2+1=5)

b; F-nek 9, akkor 1s2 2s2 3p5 (mert 2+2+5=9)

így tovább...

2010. nov. 8. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszi szépen :)főképp aki 2.dik nak írt komit abból nagyon jól megértettem és nagyon egyszerű..:D csak én lehet ilyen.hulyee xD
2010. nov. 8. 18:39