Adrian.Leverkuhn kérdése:

Mennyi a számjegyek összege a legkisebb olyan pozitív egész számban, amely osztható 999-cel és nem tartalmaz 9-es számjegyet?


tegnap 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
111888
tegnap 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
27.
tegnap 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Jó nagy hülye vagy kettes, jó nagy.
tegnap 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

#3


Pedig igaza van mert a "számjegyek összege" annyi.

tegnap 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Észrevehető, hogy 999 többszörösei = (1000-1)*x. (Másszóval : Minden további szorzással utolsó 3 szájegyéből kivonunk 1-et) Itt találjuk meg azt a legkisebb x-et, amit kivonva 1000-ből olyan számot ad, amelyben nincs 9-es számjegy. 1000-x=888, x=112. 999*112 = 111888
tegnap 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, benéztem a 27.-ik igen. Azthittem, ő a 27-et mint számot írja, my bad. Bocsi kettes.
tegnap 23:18