Kérnék egy kis segítséget Hány éves most Ádám, ha 2 év múlva háromszor annyi idős lesz, mint 16 éve volt?


jan. 17. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
x+2=3(x-16)
jan. 17. 14:53
 2/4 anonim válasza:
100%

2 év múlva Ádám 27 éves lesz.


16 évvel ezelőtt 25 - 16 = 9 éves volt.


27 valóban háromszor annyi, mint 9

jan. 17. 15:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
jan. 18. 07:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a legegyszerűbb szöveges feladatok, mert csak rá kell vágni, hogy ádám x éves lesz. Ez lesz az ismeretlen, a keresett érték.


Két év múlva háromszor annyi idős lesz, mint 16 éve volt. Ádám 16 évvel ezelőtt x-16 éves volt. Két év múlva pedig háromszor idősebb lesz ennél, azaz 3*(x-16). De ebből hogyan lesz egyenlet? Hát úgy, hogy ha ádám korához hozzáadunk kettőt, megkapjuk hogy hány éves lesz két év múlva, azaz x+2.


3*(x+16) = x + 2 az egyenlet.

jan. 18. 20:55