mennyi vizet adjunk 8kg 16%-os sóoldathoz, hogy az oldat töménysége 5%-ra csökkenjen?2010. nov. 7. 19:14
1/2 anonim válasza:
Ehhez azt kell tudni, hogy oldott anyag tömege/oldat tömege=tömegszázalék. Ezen kívül logika kell.
Ha van 8 kg 16%-os oldatunk, abban az oldott anyag (só) 8*0,16=1,28 kg Tehát 8-1,28=6,72 kg víz van benne.
A sótartalom nem változik, és tudjuk, hogy 5%-osnak kell lennie. 1,28/0,05=25,6
Az új oldatunkban 25,6-1,28=24,32 kg víz van, eredetileg volt 6,72, tehát 17,6 kg vizet kell hozzáadnunk.
Lehet úgy is kiszámolni, hogy nem nézed meg az eredeti víz tömegét, és csak a 2 oldat tömeg közötti változást nézed, mivel ugye a sótartalmon nem növelünk.
Remélem világos, ha mégsem, kérdezz nyugodtan. ;)
2/2 A kérdező kommentje:
húúúú:'DDDD:DFS_F:S
hát nagyából vágom..:d és kösziii: d
2010. nov. 7. 19:40