8. os anyag. Szöveges, táblázatos feladatokhoz ért valaki? ha igen, írja már le a táblázat kitöltésével. Pls:$$

mennyi vizet adjunk 8kg 16%-os sóoldathoz, hogy az oldat töménysége 5%-ra csökkenjen?
2010. nov. 7. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez azt kell tudni, hogy oldott anyag tömege/oldat tömege=tömegszázalék. Ezen kívül logika kell.

Ha van 8 kg 16%-os oldatunk, abban az oldott anyag (só) 8*0,16=1,28 kg Tehát 8-1,28=6,72 kg víz van benne.

A sótartalom nem változik, és tudjuk, hogy 5%-osnak kell lennie. 1,28/0,05=25,6

Az új oldatunkban 25,6-1,28=24,32 kg víz van, eredetileg volt 6,72, tehát 17,6 kg vizet kell hozzáadnunk.

Lehet úgy is kiszámolni, hogy nem nézed meg az eredeti víz tömegét, és csak a 2 oldat tömeg közötti változást nézed, mivel ugye a sótartalmon nem növelünk.

Remélem világos, ha mégsem, kérdezz nyugodtan. ;)

2010. nov. 7. 19:36
 2/2 A kérdező kommentje:

húúúú:'DDDD:DFS_F:S


hát nagyából vágom..:d és kösziii: d

2010. nov. 7. 19:40